Android Studio – Android Cep Telefonunuzu Emülatör olarak Kullanmak

Android Studio ‘daki Emülatör denemeleriniz sonuç vermediyse yada hızlı bir şekilde projelerinizi görmek istiyorsanız. Kendi android telefonunuzu da Emülatör olarak kullanabilirsiniz. Bunu yapmadan önce bazı adımları denemenizi önereceğim sonrasında bunun da nasıl yapılacağını anlatıp bu yazıya son vereceğim. 

Öncelikle Android Studio – file – settings – Android SDK  kısmından Android Emülatör , Android SDK Platform Tools yüklü mü değilmi buna bir bakabilirsiniz. Eğer AMD işlemci kullanıyorsanız ARM Mimarili bir Emülatör yükleyebilirsiniz . Bilgisayarınzda Sanallaştırma açık değilse bunu açmalısınız. Bunu nasıl yapacağınızı google ‘ye yazarak bulabilirsiniz. Bilgisayarında Hyper-V ‘yi kapatın. Eğer bunlar olmadıysa Cep telefonunaza ait Android driver’i yükleyin ve Cep telefonu üzerinde bazı ayarları yapmalısınız. 

Cep telefonu – Ayarlar bölümünden – Sistem kısmına girelim – derleme numarası üzerine 7 defa basalım  karşınıza yeni bir menü gelecek buradan geliştirci seçeneklerini seçin , USB Hata Ayıklamayı aktif edin .

Yada Genymotion,nox vb. harici emülatörlerde kullanılabilir.

Android studio telefonunuzu görecektir. Kolay gelsin

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir