3

JAVAFX Controller arası Veri Taşıma ve Yeni Form Açma

Merhaba arkadaşlar  bu yazıda Javafx projeleri yaparken birçok kişinin aklına gelen bir soruya cevap vermek istiyorum. Hep aynı form üzerinde mi çalışacağım yeni formlar oluşturmak istiyorum nasıl oluşturacağım ? Başka bir soru bir Form’dan başka bir form’a veriyi nasıl aktarabilirim  ? işte bu sorular sizinde aklınıza geliyorsa tam yerindesiniz bu yazı sizin işinize yarayacaktır.  Kodları direk paylaşıyorum video anlatımda da adım adım yapılışı var . Sorusu olan olursa yorumlardan bana sorusunu yazabilir. buyrun kodlar , buyrun video …

 

 

admin

3 Comments

  1. merhaba . bir sorum olucak . tamam ikinci forma veriyi gönderdik peki ikinciden tekrar birinci forma değiştirilmiş değeri geri göndereceğiz o zaman nasıl olacak bu olay. aslında sormak istediğim şu . tableview ım var oradaki bir satıra tıklandığında yeni bir form açılıyor ve açılan formda ilk formdan gelen verilerle istediğim işlemi yapıyorum .fakat bu değiştirdiğim veriyi tekrar birinci sayfadaki tableview e göndermek zorundayım bunu bir türlü çözemedim . yardımcı olursanız çok memnun olurum .

    • Merhaba oluşturduğunuz tableview’e bir observableArrayList’i set etmişsinizdir. Eğer bu observableArrayList() nesnenizi açacağınız sayfaya parametre olarak yollarsanız. Yani örneğe göre anlatacak olursam setLblPass(Strnig text) diye bir metod var bu metoda parametre olarak bir string yolluyorum. Eğer bununla birlikte birde benim tableview’e bağladığım observableArrayList() nesnemi yollarsam ve orda içine ekleme yaparsam otomatik olarak tablom güncellenecektir. Başka bir çözüm olarak da TableView ‘ e eklediğiniz ObservableArrayList() nesnesini static olarak tanımlarsınız ve Doğrudun Sınıf üzerinden projenin her yerinden erişim sağlarsınız. Kolay gelsin takıldığınız yer olursa yazın. ….

      • cevabınız için çok teşekkürler . evet tableview’e observableArrayList’i set ettim .dediğinizi yapmaya çalışıcam . geri dönüş yaparım tekrardan .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir